vtipalkov

Září 2005

Statni svatek v segřyne režiji


Včera sem chtěl využiť volneho dňa naplno. V utery večer sem přerušil spojeni s Telekomem, vypnul sem aji tydlifon a těšil sem se, jak se fajně spočnu. Naplanoval sem se, že rano budu chrnět tak do deseti, jedenasti, potem se zajdu kajsyk na smažak a na jedno, v Komeňaku se nadycham čerstveho povětřa, zajdu za Jarynem do pujčovni a pojčam se ze třy filmy na dyvidyčku a cele odpoledně se budu kulturně obohacovať a cely svět mi može byť ukradeny.

V pul osme mě zbudil jakisyk hňup budikem z přyklepove vrtački. Jasne, že už sem něusnul. V kuchini sem zystil, že v sačku už je kavy tak na turka pro barbinu. Přytym sem se den předtym pravil, že musym kupiť novu. V přecyni cosyk smrdělo tajak v opičarně. No začatek dňa na guvno.

Udřeny vikend


Tak už je konečně ten šileny vikend za mnu. Tak sem se už dluho nětěšil do roboty.

Roby v patek na šichtě kvokaly, že ma byť přes sobotu a nedělu pěkně. Hned sem dumal, že bych cosyk podniknul, bo to je možna posledni fajny letni vikend. Chvilu sem zvažoval, že bych zrobil cosyk pro zdravi a vylez na jakisyk kopec. Nebo možna budě lepši vyjet kajsyk na kole. Kolobuty by tež němusely byť zle. No a taka fajna hospa se zahradku by tež němusela byť marna. Banda z Hrabuvki mě už dluho laka do Dakoty, že pry to tam něpoznam, tuž že bych zašel? Nakoněc to odpoledně rozhodnul Erych, kery mi stručně pravil, že třa zas oprašiť rezave kolo a zytra že valime na Moravku. Ani nevim jak sem mu to odkival. K večeru už sem zas vymyšlal, jak z teho ven ale přytym sem dal olejoval kolca a leštil ram. Přeslechnul sem asy tydlifon, bo sem tam pozdějši našel něpřyjaty hovor od mamy, ale bo mi bylo jasne, že to budě zas beztak o zahradě, rači sem něvolal zpatki.

Zadymeny vikend


O vikendu mě mama vyslala skontrolovať našu hektarovu zahradu, esli je dobře zabezpečena proti povodňam. Pry že leto je v dupě a přyšti tyden ma let jak mladežnikovi z jebaku, tuž ať valim a jak už tam budu, ať to tam trochu zkulturnim a pomalu aji zazymuju, bo beztak se tam už pojedě až zas na jaře. Tuž hlupně či co? Kaj viděla, že leto už je v dupě? I když, posledni dni je zyma jak v Rusku

Divny nakup v Kaufu


Včera sem byl nakupiť v tym novym Kaufu, bo v ledničce už byla vidět delši dobu zadni stěna a mama k temu tež přyhodila menši seznam. V kecafonu pry, kupiš mi enem paru věcy, ja teho moc něpotřebuju. Jak sem to slyšel, rači sem sy vzal aštverku. A tež ja. Dyktovala skoro deset minut. Asy sy mysli, že ten kufer v moji felině je nafukovacy. Tuž to mi pověztě, naco kupuje tolik mineralek a trvanlivych mlik? Dyť foter lope stejnak enem pivo. Kafe mu dochtor zakazal před paru rokami. Tuž co s tym mlikem robi?

Šefova druha pala


Minuly tyden stal za guvno, bo jak sem nastupil prvni den po dovolene do roboty, vletěl mi do kanclu šef, začal se ku mě nakrucať krkem a pry ať se mu podivam, co mu to tam raši. No fajny začatek dňa, eště před snidaňu vidět cosyk take. Měl tam zhnisanu bulu, kera vypadala jak jebak, z kereho brzo vypadně pimpongač. Vysypal na mě nastudovane dochtorske vyrazy a pry, co sy o tym myslim. Tuž co je lepši? Němluviť nic a ryskovať, že mi veme premije, že něspolupracuju a nebo mu zkusyť cosyk řeknuť a přy tym mu nagrcať za krk (bo mě z teho fakt natahovalo)? Čemu sy na taki humus něveme rolak? Zamumlal sem pod nosem, že to něvypada zle a z čeho že to ma. Odpověď už sem mu něrozuměl, bo vyletěl ven a valil do dalšiho kanclu, kaj pochtival dyjagnozy a rady po dalšich luďach. V robach vyhral mateřski pud před odporem a začly se přeřvavať, že na to je lepši černa masť a že na to je lepši bila masť a že na to je lepši zelena masť... Kamil mezytym vystřykal naš kanclik hajzelluftem, aby pry zabil ty bacyly, kere z teho šefovi beztak vylezly. Jak to pravil, hned mě začlo svědiť na krku. Chvilu sme sy z něho robili srandu, že buděme jedina fabryka v republice, kera budě mět dvojhlaveho šefa. Dumali sme, kera pala budě mět hlavni slovo a esli se něbudu mezy sebu hadať. No sranda.

Jak dopadnul zdravotni cyklovylet v Jesenikach


To, že v te chajdě su aji kola na pojčani, zystil Kamil, jak raz zabludil do jakehosyk skladišťa, kaj to vypadalo jak v šopě. Plno burdela, kiblu, vercajk rozhazany po zemi a mezytym pět kol, na kerych jezdil beztak eště Tleskačuv vnuk. Jak se tam tak poflakoval a snažil se dostať ven, vylapil ho tam chataštajger. Prvni sy myslel, že tam chce Kamil cosyk čornuť a než to Kamil vysvětlil, malem dostal ryčem do tlamy. Nakoněc se všecko vysvětlilo, Kamil ho pozval na jedneho Radka v brněni a fajně pokecali.

Jeseniki šou


Smiřyl sem se s tym, že dalši vylety stravim ve svojich jetych tenyskach, syce tež od ťamanu, ale mam už ich třeti rok a furt služa dobře. Ve středu (asy) měly po dalši tuře po okoli celkem dosť a kandydovaly na tytul Bezďacka buta roku 2005. Pravil sem partyji, že s vyletami končim, bo přece něpojedu dom boski.

Zpatki v cyvilizacyji


Tak sem zpatki. Ten tyden sem sy fajně vypraznil palu a ta chata tež něvyhořela, tuž je všecko v rychtyku.

V ten patek na Kuřym rynku sem skontroloval, esli je všecko tajak ma byť, zdalki něnapadně zamaval vesele Partyji a valil dom čekať u kufru na šofera.