vtipalkov

duben 2005

Jake to bylo poprve venku na kolobutach


Rano, hned jak sem otevřel očiska, sem se zaradoval, že otřes mozku je pryč, bo ty oranžove fleki, na kere už sem sy začal zvykať, byly v dupě. Cytil sem se fajně do te doby, než sem se pohnul. Bolesť, jak by na mě spadnul hajcman. Tuž sem rači zustal ležet a přemyšlal sem, co s tym. Co tak zajisť do lekarni? Ale v nedělu dopoledně asy něbudě otevřena každa. Bo sem sportovec od narozeňa, spomjel sem sy, že sportovni maseřy použivaju na naraženiny masažni olej. Tuž jasne, ten by mi moh pomosť, ale kaj vzat v normalni domacnosti masažni olej? Olej jak olej, no ni? Dolez sem do kuchině krokem Džeksna, kipnul do pazury trochu stolniho oleja a zkušal s ňu došahnuť na bolavu nadřyť.

Svatek u segry. Nebo narozki. Nebo kdovico.


Už jak sem se obuval, bylo mi jasne, že už tu dluho něbudu. Jak sem se nadechnul a ponořyl sy zavazať buty, paru hvězdiček se vratilo a zatancovalo kazačok. Nědalo se a tak sem se rači odplahočil zpatki na lužko a eště chvilu sem se prospal. No spiš to bylo koma, bo se mi zdaly divne věcy. Zbudil sem se odpoledně a bylo mi trochu lepši. S chozenim to ale něbylo moc slavne, bo kostrč mě bolela tajak by sy mě vybral kaněc za robu. Odplahočil sem se na zastavku a ani sem neměl sylu cosyk odpovědět jakesyk stařeně, co sy přede mnu odpluvla a zasyčela cosyk o hnusnych ožralcach. Lokalka nějela a mi zaškruňgalo v břuchu. Spomjel sem sy, že sem posnidal akurat teho gumoveho gryzliho a tym padem gizdovi nic nenesu. Do dupy, co včil a co potem? Odbelhal sem se k řekovi na Českobratrsku a kupil dva hamburgery. Jeden sem na mistě zežral a druhy nacpal do kapsy, ať tam něpřydu s prazdnymi rukami. V lokalce sem se asy na chvilu vzdalil, bo mě zbudila bolesť, jak sem trochu sjel ze sedadla, ale naštěsti včas, bo inač bysem to přejel.

Kolcobuty už mi pravja pane


V robotě nic noveho, tajak dycki, akurat Miruna je marod, tuž Sabina asy přymački nězrobila. Partyja od pondělka planovala nad mapu cestu do Prahi, bo tam v sobotu měl hrať Banik, tuž sem jim nězavazně slibil, že pojedu tež. V patek rano mi Pepa s omluvu pravil, že pry Jaruna chce strašně moc jet s nimi, tuž jeden z nas asy něbudě moct jet. A že pry je jim moc lito, ale los padnul na mě. Tuž kurnik šopa, jaki los? A kdy se losovalo, ja sem nic něviděl, no ni? Potem sem ale viděl Jarunu v novym uplym tryku a zecvaklo mi, čemu jedě ona a ni ja. Paru minut na to mi volala segra, aby mi přypoměla sobotni sraz u ni. Chvilu sem spominal a potem mi došlo, že jeden z malych gizdu ma svatek, či narozki, tuž sem zahuhlal, že nevim esli přydu, bo možna budu robiť. Potem sem sy spomněl, že se vlasně asy uvidi tybeťan s fotrem od pamatneho vyneseňa a tak sem honem dodal, že teda přydu. Pravila, že mam štěsti, že sem sy to rozmyslel, bo přece nejsem taki ichtyl, abych se vysral na jeji děcka. Tuž nevim nevim.

Buty na kolcach


V sobotu bylo venku pěkně, tajak by už bylo leto. Cytil sem, jak ve mě jaro zapina jakesyk divne mechanizmy, tuž sem se vzdor chuti na pivo vydal odpoledně do Komeňaku. Jak sem prochazal kolem Čapkarni, spoměl sem sy, jak sme se tam minule chtěli kupať s Jarynem a Marcelem – no magořy. Enem sem vlez do parku, malem mě sejmuli tacy dva mali gizdi na kolach, co robili zavod z teho minykopca. Ale co, šak sem byl tež mlady, pravil sem sy, jak sem sy oprašoval řyť od hliny.

Vzdělavať se je třeba zavčasu


Už sem vam pravil o kolegini Mirce? Je to taka domacy puťka, navrat do roboty po mateřske dokoňca obečela, bo co sy pry jeji Sabinka bez ni doma počně? Sabinka je typicki rozmazleny baňkart, bo mama ju každe rano kontroluje a radi před cestu do školy, co sy ma oblest, esli je venku zyma, nebo leje, esli je učesana a podobne. Odpoledně zyšťuje, co bylo ve škole (za tu otazku sem dycki mamu v duchu proklel) a před odchodem ze šichty zas vola, co ma dom kupiť a na co maju s tatinkem chuť na večeřu. Tuž kajsyk sem čital, že se temu řyka opiči laska, no ale každy je iny. Třeba budu stejny, až budu mět jakehosyk gizda ja, ale to je eště v nědohlednu. Třa prve zehnať jakusyk robku. Venku se včil oteplilo a roby choďa ve fajnych trykach. Šak sem se šel ve štvrtek na chvilu projisť po Masarykaču. Kura, ty bestyje jak se trochu otepli, hned podprdy dolu a enem tak nalehko. Sednul sem sy na lavku u vodotryska a čučel jak puk. Kdyby mě nězačnul otravovať ten bezďak, co smrděl jak by se před štyrmi dňami zesral, seděl bysem tam až do večera a obdivoval ty vlnicy se tryka.

Rodina ma držeť pokupě


V nedělu sem dorazyl k mamě pro istotu přesně na dvanast, kdyby měla jakesyk hlupe napady ohledně roboty. Kurnik šopa, v posledni době se jaksyk často schazame cela rodina, bo tam zas byla segra s harantami a dokoňca aji ten jeji pajtaš Mirek. To ten pulrok uletěl jaksyk rychle, pravil sem. Segra se na mě podivala, jak bysem ji rozšlapnul barbinu. Rači sem sklapnul pysk, bo jak je včil už celkem teplo, ten vul přyšel enem v tryku s kratkim rukavem a to co on ma na rukach, mam ja na stehnu. Fotr, sam chlap jak hora, už měl parurazy blbe pindy, esli nahodu nejsem adoptovany.

Po sto rokach v knihovně


V patek dopoledně mi volala mama do roboty, že ma byť o vikendu hnusně, tuž asi nikdě něpojeděm. Tuž moment, kaj bysme jezdili? Šak enem slibovala oběd, no ni? Aha, už to z ni leze jak z chlupate deki – oběd enem za zasluhi. Pokračovani galeji na zahradě. V duchu sem poděkoval Zakopčanikovi za počasy a smutně sem dodal, že to se něda nic robiť, bo jak budě let jak z konve, tuž to bysme teho na zahradě moc něporobili. V duchu už sem sy planoval klidnu sobotu a nedělu. Eště než mama zavěsyla, přypoměl sem ji ten oběd, ale dluhe ticho ve sluchadle mi potvrdilo, že oběd byl pevně svazany s robotu. Nakoněc ale v mamě zvitězyla laska k svojemu děcku a něochotně zavrčela, že jasne, že mě čekaju s nudlama s makem. Do řyti! Odpoledně cestu z roboty sem sy pojčal jakesyk dyvidyčka a přy tym mě napadlo, že enem čumim na bednu a dluho sem něbyl v knihovni. Šak nejsem žadny kulturni barbar, čitať umim, akurat mam problemy s vracanim knižek, bo ty jejich lhuty leťa jak bruslař z Bludovičaka. Kaj mam asy prukaz? Naposled sem tam byl tak dva měsyce zpatki, no možna eště pozdějši.

Jak sem kupoval brylki


V ponděli sem staval jak přejete obili, bo mě bolel cely člověk z te vikendove gimnastyki na zahradě. Mama mě musela kdysyk adoptovať, že mě tak na stare kolena tyra.

Sobota s mamu na zahradě


Cely zbytek pondělka sem stravil v něpřyjemnym zadumaňu a snažil sem sy spomněť, co bylo a co něbylo u susedy. Esli cosyk bylo, tuž to abych chodil kanalami. Do vytahu už ani něvkročim, abych ju nahodu něpotkal. Pate patro neni zas tak vysoko a aspoň budu mět namakane nohi na letni cyklotury. Po knajpach.